Ozvučovanie podujatí a ONLINE prenosy

ABY VÁS BOLO ROZUMIEŤ A NIE IBA POČUŤ!

O našom "zvukárovi"

Volám sa Dominik a zvukarine sa venujem 14 rokov. K "fachu" som sa dostal úplnou náhodou. Keďže som od mala inklinoval k elektornike, bol som poprosený o pomoc pri nosení reproduktorov počas príprav na púť. Od vtedy sa zvukarine venujem v podstate neustále a práca s audio technikou sa stala mojím hobby. Počas púti som sa od Pánov Zvukárov naučil mnoho veci. Od pájkovania, cez menšie opravy socialistickej techniky, práce počas príprav, až ku práci na akciách buď na stage-i alebo za MIX pultom. Počas štúdia na vysokej škole som pôsobil v študenskom rádiu RADIO9 ako servisný technik. V posledných rokoch spolupracujem so spoločenstvom MaranaTha pri technickom zabezpeční večera chvál (Bardejov) a konferenciách. Tiež spolupracujem aj s televíziou LUX pri tvorbe živých prenosov.

Počas praxe som sa stretol s mnohými skvelými hudobníkmi a umelcami. Spolupracoval som a priravoval som rôzne projekty. Audio technika je mojou záľubou a "pasiou". Moje skúsenosti a poznatky, ktoré som nadobudol, chcem zdieľať. Myslím že moje rady Vám môžu pomocť aby Vaše ozvučenie znelo lepšie, a moje skusenosti Vám pomožu pri organizovaní eventu, ktorý chystáte. Zvuk je najdoležitejšia súčasť každého eventu. Kvalitu zvuku odcenite nie len Vy, ale hlavne Vaši hostia, pre ktorých to vsetko pripravujeme. Postarám sa o to, aby Vás bolo dobre počuť a výborne rozumieť.

Služby

Živé mixovanie

Každý event potrebuje kvalitný a zrozumiteľný zvuk. Či už ide o obecnú slávnosť, konferenciu, alebo o koncert kapely s niekoľkými hudobníkmi, aktívny zvukový technik za mixážnym pultom je nevyhnutný aby bol event úspešný. S 14 ročnými skúsenosťami za mixážnym pultom zabezpečím kvalitný zvuk za každých podmienok.

Inštalácia a nastavenie audio techniky

Podľa požiadaviek pre Vás pripravím odporúčania na vhodnú audio techniku, zabezpečím jej inštaláciu. Po inštalácií naladím techniku na lokálne podmienky frekvenčnou analýzou priestoru a "našumením". Tak sa odhalia problémové frekvencie Vášho priestoru. Týmto postupom sa efektívne eliminuje takzvané "napískavanie" mikrofónov. Ak si neviete rady s technikou, ktorú už máte, s radosťou Vám pomôžem s jej nastavím.

Zaškolenie

Po dlhoročnej praxi s audio technikou viem poradiť a tiež pripraviť zaškolenie personálu, ktorý bude techniku obsluhovať. Či už ste kapela a neviete si poradiť s digitálnym mixážnym pultom a jeho možnosťami, alebo ste farárom túžiacim po príjemnom zvuku vo Vašom kostole, musíte poznať Vašu audio techniku, aby Vám poskytla zvuk aký požadujete. Neváhajte sa na mňa obrátiť s akoukoľvek otázkou. A áno, skutočne viem na čo slúžia všetky tie "gombíky" :).

RF koordinácia

V dnešnom svete je bezdrôtová komunikácia doslova všade. Bezdrôtové audio systémy pracujú v rovnakých pásmach ako televízia a telekomunikácie a riziko interferencií je vysoko pravdepodobné. Vysielacie frekvencie pre bezdrôtové mikrofóny je nutné vyberať dôsledne na základe analýzy frekvenčného spektra, teda vysielania, ktoré už je "vo vzduchu". Podľa nájdených voľných frekvencií sa vyráta tabuľka vhodných frekvencií pre Vaše systémy. Pri použití viacerých týchto systémov naraz je výpočet správnych frekvencií nevyhnutný aby sa predišlo interferenciám. Ideálne je zanalyzovať každém miesto a vybrať správne frekvencie, kedže televízne a telekomunikačné frekvencie sú rôzne.

Prenájom audio techniky

Po dohode zabezpečím prenájom techniky, ktorá je pre Vás potrebná. Samozrejmosťou je spoľahlivá a už prednastavená technika podľa Vaších požiadaviek. Napríklad pre hasičské súťaže Vám poskytnem spoľahlivé bezdrôtové mikrofóny s vysokým pokrytím. Mikrofóny sú zapojené tak, aby automaticky stišovali prehrávanú hudbu pre vyniknutie komentára. Aj vďaka kvalitným reproduktorom bude Váš kometár bude dokonale zrozumiteľný.

Predaj audio techniky

Po dohode Vám vypracujem cenové alternatívy, vysvetlím plusy a mínusy ponuky. Následne spostredkujem kúpu techniky, ktorú potrebujete. Často s lepšou cenou ako je bežne dostupná na trhu.

Referencie

Referencie na našu prácu v rámci audia:

Arcidiecézna púť Gaboltov - kompletné technické zabezpečenie
Spoločenstvo MaranaTha Prešov - Mixovanie večerov, chvál a konferencií
Televízia LUX - Prešov - mixovanie zvuku pre priame prenosy
Obec Gaboltov a DHZ Gaboltov - návrh technických riešení a technické zabezpečenie akcii
Nest Audio ONE - Bardejov - vzájomná spolupráca pri projektoch
Rádio Lumen - Kosice - technická spolupráca počas prenosov
Farnosť Gaboltov - správa audio a video techniky
Farnosť Lenartov - nastavenie a dobudovanie audio systému
Farnosť Chminianská Nová Ves - technické zabezpečenie vianočného koncertu
Grécko-katolícka farnosť Ortuťová - Pút Šašová - kompletné technické zabezpečenie
Kapela LEXEL - technické poradenstvo
SHAGY 2301 - technické poradenstvo a vzájomná spolupráca
DJ Bombastic - technické poradenstvo a spolupráca
Radio 9 Kosice - technická podpora

Kontaktujte nás