Zálohovanie zariadení

Backup či zálohu chlapci z hobbITe.sk odporúčajú!

Zálohovanie dát

Zálohovanie údajov/zariadení (iné názvy: zálohovanie dát, súborov, backup) je vytváranie kópie (kópií) dát/systému pre prípad potreby obnovenia ak by došlo k ich poškodeniu alebo zničeniu. Zálohou predídete strate dát, či už ide o fotky z dovoleniek, svadieb alebo iných dôležitých životných situácií, videí alebo pracovné dokumenty či iné dôležité dokumenty. Zálohy je možné vytvárať/ukladať na rôzne média (USB disk, flash disk, externé pevné disky, cloud, ...).

Typy zálohovania

Manuálne zálohovanie

Tento typ zálohovania je najjednoduchší a často krát si ho aj bežný človek môže vykonať sám. Zálohovanie je vykonané manuálne napríklad kopírovaním dát na USB kľúč a preto na neho netreba zabúdať a vykonávať ho v určitých intervaloch aby ste v prípade straty dát neprišli o všetko.

Automatické automatické

Ak sa vám zálohy nechce vytvárať manuálne je tu aj možnosť automatického zálohovania. Automatické zálohovanie so sebou prináša mnoho pozitív. Medzi hlavné pozitívum považujeme to, že na zálohu nemusíte myslieť a vykoná sa vám na pozadí systému v nastavených intervaloch. Na bežných počítačoch je mnoho druhov zálohovaní.
  • pomocou aplikácii tretích strán (často krát platené aplikácie)
  • pomocou skriptov
  • stavané zálohy Windows
    • predchádzajúce verzie
    • vytvorenie bodu obnovy
    • Windows backup
Ak ste sa rozhodli pre tento typ zálohovania a chcete si nechať poradiť od hobbITe.sk tak nás neváhajte kontaktovať cez formulár nižšie.

Kontaktujte nás